top of page

Integrace bezdrátových reproduktorů SONOS do LOXONE

V dnešním díle našeho blogu se podíváme na integraci bezdrátových reproduktorů SONOS do chytrého systému LOXONE.

 

Velkým problémem systému LOXONE je už dlouhou dobu nemožnost streamovat hudbu přes audioserver do bezdrátových reproduktorů. To se projeví zejména u funkcí jako jsou zvonek, text to speech (textové hlášky převedené na hlas), úniky vody a alarm. To je velice nepříjemné, jelikož to znamená, že pokud chcete mít do chytré domácnosti od LOXONE zaintegrovaný zvonek a bezpečnostní funkce, tak se mezi reproduktory budete muset omezit pouze na ty drátové. Většinou se jedná zároveň o reproduktory, které nenabízejí hlasového asistenta jako je Alexa nebo Siri.

loxone_audioserver.jpg

 

Ve zkratce to znamená, že pokud chcete mít hlasového asistenta a zároveň chytré funkce LOXONE, tak budete muset zdvojit instalaci reproduktorů na ty, které budou s hlasovým asistentem a na ty, které budou mít chytré funkce.

sonos_loxone.png

Reproduktory SONOS a pár řádků kódu tento problém vyřešili. Reproduktory značky SONOS jsou kvalitní chytré reproduktory, které obsahují hlasového asistenta. Zda si jako asistenta vyberete Siri, Alexu nebo Google je pouze na Vás. SONOS je má všechny! Povedlo se nám stabilně navázat komunikaci s chytrým reproduktorem díky jejich API. Momentálně jsme schopni požívat funkce jako zesílení/zeslabení hudby, zesílení/zeslabení bas na reproduktoru, zastavit či spustit hudbu, spustit další/předchozí písničku a mnoho dalšího.

Co se týče chytrých funkcí jako je zvonek, či alarm. Zde se nám povedlo navázat komunikaci s reproduktorem a při zazvonění vydávat zvuk zvonku. Stejně tak se nám povedlo přehrát zvuk alarmu při narušení prostoru domu, když byl zastřežen. Chytré funkce LOXONE s reproduktory SONOS však stále teprve testujeme, a tak prozatím nenabízíme jejich integraci do systému LOXONE.

bottom of page