top of page

RD Brno

Klient se při rekonstrukci rozhodl obrátit na naši firmu. Chtěl regulovat teplotu v celém domě, ovládání osvětlení, hudební server, meteostanici a ovládání dveří na dálku, ochranu před požárem, ochranu před vytopením, změnu barvy světel během dne a během noci, kontrolu příjmů a výdajů energie domu, práci s přebytečnou energií ze solárních panelů, domovní zvonek s kamerou dostupný odkudkoliv, osvětlení na zahradě a integrace bezpečnostního systému JABLOTRON.

Také chtěl, aby mohl celý dům ovládat hlasem. To jsme později umožnili pomocí hlasového asistenta Alexa.

Ve druhé fázi projektu klient zjistil, že mu protékala voda. Obrátil se tedy znovu na Nás. jeho problém jsme vyřešili a nyní, když k průtoku dojde znovu, tak chytrý dům zablokuje vodu a pošle upozornění na mobilní telefon.

Realizace:

Instalace všech zařízení bez kabeláže trvala 2 dny. Kabeláž byla nainstalována během dalšího týdne. Poté už zbývalo pouze programování. Po konzultaci klienta s naším programátorem bylo dohodnuto, jak má co fungovat. Klient si přál, aby se nespouštěl alarm, pokud před senzorem pohybu proběhne jeho domácí mazlíček. Pro nás to byl výzva. Ale ty my máme rádi. Dalším klientovým přáním bylo snížení teploty během toho, co není nikdo doma, aby se snížil jas světla po 22:00 a aby se po 17:00 automaticky zatáhly žaluzie. Posledním klientovým přáním bylo nastavit budík který se každý den krom svátků zapne ve všední den v 8:00 a o víkendech v 10:00. Tento budík měl pozvolna zesilovat světla, spustit rádio a roztáhnout žaluzie. Programátor měl finální program nachystaný během týdne. Nakonec jsme klienta seznámili s aplikací LOXONE app a používáním celého domu. Během dalších dvou týdnů si klient dělal poznámky na drobné úpravy. Po úpravách jsme byli s projekt úspěšně dokončen.

bottom of page